فعال کردن خط کش در فتوشاپ

خط کش نحوه فعال کردن خط کش

فعال کردن خط کش در فتوشاپ

دوستان عزیز، در این آموزش فتوشاپ می خواهیم به شما فعال کردن خط کش در فتوشاپ را یاد بدهیم، پس گام به گام تا پایان آموزش همراه ما باشید:

خط کش ها در فتوشاپ از ویژگی های مفیدی هستند که در ترازبندی و قرارگیری اشیا به کاربران کمک می کنند.

خط کش ها در بالا و سمت چپ بوم فتوشاپ شما نشان داده می شوند تا به شما در اندازه گیری و ترازبندی کمک کنند.

مراحل زیر به شما نحوه تنظیمات  guides ، نمایش خط کش ها ، افزودن guides و پنهان کردن خط کش و guides را نشان می دهد.

 

مرحله 1 : تنظیمات پیشرفته / تغییر واحد

در مرحله اول از فعال کردن خط کش در فتوشاپ بر روی Photoshop کلیک کرده و Preference and General را انتخاب کنید.

تنظیمات ظاهر می شود. Units & Rulers را از نوار کناری موجود در پنجره انتخاب کنید و خط کش خود را به اینچ ، پیکسل ، میلی متر یا واحد اندازه گیری دیگری که می خواهید استفاده کنید تنظیم کنید.

چگونه خط کش را در فتوشاپ فعال کنیم؟
چگونه خط کش را در فتوشاپ فعال کنیم؟

مرحله 2 : چگونه Document Rulers را آشکار کنیم؟

در این مرحله از آموزش فتوشاپ برای نمایش Rulers در فتوشاپ ، یا به منوی View بروید و Rulers را انتخاب کنید ، یا CTRL + R را روی صفحه کلید خود فشار دهید.
برای پنهان کردن Rulers در فتوشاپ ، یا به منوی View بروید و Rulers را از حالت انتخاب خارج کنید ، یا باز هم CTRL + R را روی صفحه کلید خود فشار دهید.
مرحله 3:ایجاد و کار با Guides

نشانگر خود را روی خط سمت چپ یا بالا قرار دهید. بر روی خط کش کلیک کنید و آن را بکشید انگار که می خواهید آن را به سند خود منتقل کنید. هنگام کشیدن از خط کش ، یک خط نازک مشاهده خواهید کرد و این Guide شماست. برای قرار دادن راهنما در محل مورد نظر خود از خط کش استفاده کنید.

نشانگر خود را روی guide قرار دهید و برای جابجایی آن کلیک کرده و بکشید. به منوی View بروید و Show را انتخاب کرده و Guides را انتخاب کنید تا guide های پنهان و نشانگر را تغییر دهید.

guide را دوباره به سمت خط کش بکشید یا از ابزار Move برای انتخاب هر راهنما استفاده کنید و کلید DELETE را فشار دهید.

در فهرست ، بر روی Photoshop کلیک کرده و Preference and General را انتخاب کنید. پنجره تنظیمات ظاهر می شود. Guides ، Grids را از نوار کناری انتخاب کرده و رنگ راهنماهای خود را به دلخواه تنظیم کنید.

فعال کردن خط کش در فتوشاپ
فعال کردن خط کش در فتوشاپ

خب دوستان عزیز، در اینجا به پایان این آموزش فتوشاپ تحت عنوان فعال کردن خط کش در فتوشاپ رسیدیم. امیدوارم از این آموزش فتوشاپ  استفاده کرده باشید. لطفا نظرات و پیشنهادات تان را با ما در میان بگذارید.

آخرین مطالب
ورود یا ثبت نام