موکاپ چیست؟

موکاپ چیست؟

موکاپ چیست؟

موکاپ چیست؟
موکاپ چیست؟

 

موکاپ چیست؟ امروز با آموزش موکاپ (Mockup) در فتوشاپ همراه شما عزیزان هستیم.

موکاپ در اصطلاح به اسم ماکت می باشد اما در بین طراحان گرافیک بیشتر به اسم موکاپ (Mockup) استفاده می شود.که یک سری فایل آماده به صورت psd  می باشد  که برای پیش نمایش طرح های مورد نظر مانند: موکاپ کارت ویزیت ، موکاپ لوگو، موکاپ تراکت، موکاپ پوستر، موکاپ کاتالوگ و … در فتوشاپ از آن استفاده می شود.

به طور مثال: بعد از طراحی کارت ویزیت به وسلیه موکاپ می توانیم طرح خود را به صورت پیش نمایش به صورت یک طرح چاپ شده بر روی کاغذ یا یک بطری شیشه یا پوشاک و یا هر طرح دیگری که در موکاپ ما قرار داده شده است مشاهده کنیم که شما می توانید با یک سرچ در اینترنت انواع موکاپ آماده مناسب با طرح و کار خود  را دانلود نمایید و طرح خود را در آن به راحتی جایگزین کنید.

به طور کلی موکاپ یک قالب آماده است که به شما اجازه میدهد جزئیاتی که در لایه ها وجود دارد مانند رنگبندی, ابعاد و حالت نمایش رو مطابق با سلیقه خود ویرایش کنید و طرح مورد نظر خود را روی آن پیاده کنید.

در زیر میتوانید موکاپ های مختلف را مشاهده کنید و جهت خرید روی آن کلیک کنید.

دانلود موکاپ لوگو کاغذ
دانلود موکاپ لوگو کاغذ
دانلود موکاپ کاغذی
دانلود موکاپ کاغذی
دانلود رایگان موکاپ لوگو
دانلود رایگان موکاپ لوگو
دانلود موکاپ لوگو لایه باز لیوان
دانلود موکاپ لوگو لایه باز لیوان
دانلود موکاپ لوگو چرمی
دانلود موکاپ لوگو چرمی
دانلود موکاپ لوگو لیوان
دانلود موکاپ لوگو لیوان
موکاپ لوگو طلایی
موکاپ لوگو طلایی

آموزش استفاده از موکاپ

موکاپ ها معمولا بصورت لایه باز با فرمت PSD در وب سایت های ایرانی و خارجی جهت دانلود ارائه می شود.

شما پس از دانلود موکاپ و خارج کردن از حالت فشرده فایل مورد نظر را در فتوشاپ باز کرده و در پالت لایه ها دنبال لایه اسمارت آبجکت موکاپ باشید.

پس از پیدا کردن این لایه با دابل کلیک بر روی موکاپ صفحه جدیدی برای شما ظاهر می شود که میتوانید طرح مورد نظر خود را وارد این صفحه کنید.

پس از تنظیم طرح خود از نظر ابعاد و موقعیت قرار گیرین باید این صفحه را ذخیره کنید. ذخیره شدن در این صفحه به معنی ذخیره شدن طرح موکاپ بر روی کامپیوتر شما نیست فقط تغییرات مورد نظر برروی موکاپ اعمال می شود و با بازگشت به فایل موکاپ می توانید تغییرات را مشاهده کنید.

پس از تایید نهایی میتوانید از فایل موکاپ خود خروجی گرفته و با فرمت های مختلف رو کامپیوتر ذخیره کنید.

آخرین مطالب
ورود یا ثبت نام